Garść przydatnych informacji o wymianie hamulców

Układ hamulcowy pełni niebagatelną rolę w każdym samochodzie. Sprawny układ odpowiada za bezpieczeństwo kierowcy oraz pozostałych podróżujących. Wymiana hamulców kiedy ? Wymiana hamulców wymagana jest wówczas, gdy blaszki klocków podczas standardowego hamowania wydają charakterystyczny, wyraźny dźwięk. Natomiast klocki, które nie posiadają na wyposażeniu blaszek, w sytuacji hamowania charakterystycznie piszczą. To również jest znak o tym, że trzeba niezwłocznie wymienić hamulce.

System informujący o wymianie hamulców w klasie premium

W niektórych modelach pojazdów klasy premium, znajduje się specjalny system informujący o fakcie, że trzeba wymienić hamulce. Najczęściej tego rodzaju system umiejscowiony jest na desce rozdzielczej. Klocki hamulcowe niezwłocznie wymagają wymiany również w sytuacji, takiej, gdy grubość klocka hamulcowego będzie wynosiła mniej niż wartość 1,5 mm. Jest to z pewnością ostateczna granica, kiedy trzeba wymienić hamulce.

Wymiana klocków hamulcowych w oparciu o przejechane kilometry

Statystyki pokazują, że klocki wymagają wymieniany przy założeniu, że samochód jeździe głównie po mieście, po przejechaniu mniej więcej 20–25 tysięcy kilometrów. Natomiast jeśli samochód jest eksploatowany głównie po autostradzie i drodze szybkiego ruchu, to wymiana może następować rzadziej, mniej więcej po okresie 50 tysięcy kilometrów. Jednak the facto na zużycie klocków ma również wpływ styl jazdy a także sama jakość hamulców. Płynna, mało gwałtowna jazda pozwoli cieszyć się klockami dłuższy czas. https://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/