źródło: https://pixabay.com/uh_yeah_20101995

Co wybrać do kuchni w stylu retro?

Podczas gdy większość kuchni jest zaprojektowana tak, aby spełniać współczesne potrzeby domowych kucharzy, kuchnie w stylu retro są innego rodzaju. Ich projekty czerpią z przeszłości i często zawierają elementy vintage w swoich stylach. Jeśli szukasz stylu vintage dla swojej kuchni, poświęć trochę czasu na zastanowienie się, jaki rodzaj projektu będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Oto kilka wspólnych cech kuchni retro, wraz z wyjaśnieniem, jak działają.

Retro kuchnie są zaprojektowane tak, aby wyglądały jak klasyczne kuchnie z przeszłości. Projekty te zazwyczaj zawierają elementy zabytkowe i mogą obejmować całą kuchnię z urządzeniami lub tylko kilka elementów kuchennych. Każdy projekt będzie się różnił od swojego oryginalnego wyglądu, ale każdy oferuje wygodne miejsce do przygotowywania posiłków i ma szeroki urok.

Kuchnia w stylu retro wymaga zwrócenia uwagi na takie szczegóły jak uchwyty, okucia i wykończenia – a wszystkie te rzeczy można znaleźć zarówno w nowoczesnych wersjach, jak i tych w stylu vintage. Najłatwiej odróżnić je od siebie patrząc na małe szczegóły: nowoczesne urządzenia mają bardziej elegancki, czysty wygląd; zabytkowe są często bardziej ozdobne (ale nie zawsze). Nowoczesne szafki mają czyste linie i nie mają zbyt wielu elementów dekoracyjnych; szafki w stylu vintage mogą być bardziej szczegółowe i złożone, z ozdobnymi zawiasami lub uchwytami. Oba style występują w różnych kolorach, również- nowoczesne szafki mogą być białe lub szare, podczas gdy starsze mają tendencję do odcieni drewna. Nie ma nic złego w próbowaniu różnych stylów lub inspirowaniu się różnymi typami mebli – upewnij się tylko, że jesteś wierny swojej własnej wizji, kiedy to robisz! Zapraszamy również na stronę http://lovihomi.pl/